پاسخ به پرسش های متداول | مهمونکده

پرسش های متداول

در این صفحه تلاش بر پاسخگویی به پرسش های متداول شما به هنگام استفاده از خدمات مهمونکده شده است. اگر پرسش شما در بین پرسش های زیر نیست، با ما تماس بگیرید.
پرسش های متداول میهمانان


چطور در سامانه مهمونکده ثبت نام کنم؟

در بالای تمامی صفحات دکمه ی "ثبت نام" وجود دارد. پس از کلیک بر روی آن، در صفحه ی باز شده، شماره موبایل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره موبایل، روی گزینه ثبت‌‌ نام بزنید؛ در این مرحله کد فعال سازی به شماره موبایلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد و سپس وارد کردن نام و نام خانوادگی و رمز عبور دلخواه، ثبت نام شما تکمیل می‌شود.چطور وارد حساب کاربری خود شوم؟

پس از اینکه در سامانه ثبت نام کردید و مجدداً وارد سایت شدید، این بار به جای انتخاب دکمه ی ثبت نام، روی دکمه ی "ورود" بزنید. شماره موبایل و رمز عبوری که در مرحله ثبت نام انتخاب کرده‌اید را وارد نمایید تا وارد حساب کاربری خود شوید.درصورت فراموشی رمز عبور چه کنم؟

کافیست در صفحه ورود، پس از وارد کردن شماره موبایل خود، روی "فراموشی رمز عبور" کلیک نمایید تا کد بازیابی برایتان ارسال شود.چطور اطلاعات حساب کاربری ام را ویرایش کنم؟

ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و سپس منوی کاربری بالای صفحه را باز کنید. روی گزینه ی "مشاهده حساب کاربری" کلیک کنید. در صفحه ی باز شده، می توان اطلاعات حساب کاربری را ویرایش نمود و در پایان دکمه ی "ذخیره" را بزنید. اگر هم تصمیم به تغییر رمز عبور داشته باشید، کافیست روی دکمه ی "تغییر رمز عبور" کلیک کنید.چرا از مهمونکده برای اجاره آنلاین اقامتگاه استفاده کنیم؟

اجاره ویلا، سوئیت، خانه و اقامتگاه به هنگام سفر، از دیرباز انجام می گرفته است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این نوع اجاره و رزرو اقامتگاه می تواند بسیار ساده و مطمئن تر از طریق پلتفرم اجاره آنلاین اقامتگاه مهمونکده انجام شود. استفاده از سامانه مهمونکده به شما این امکان را می دهد که پیش از رزرو اقامتگاه، بصورت دقیق با مشخصات و ویژگی های اقامتگاه مورد نظرتان آشنا شوید و درصورت مناسب بودن، آن را برای مدت دلخواهتان رزرو نمایید. همچنین اجاره اقامتگاه از طریق مهمونکده به شما این اطمینان را می دهد که پیش از تحویل و ساکن شدن شما، مبلغ رزرو پرداختی، نزد سایت به امانت می ماند و پس از تحویل کامل اقامتگاه و عدم وجود مشکل، وجه برای میزبان واریز می گردد.چطور می توانم اقامتگاه مورد نظرم را پیدا کنم؟

درصورتی که کد یا نام اقامتگاه مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید، کافیست آن را در نوار جستجو در صفحه اصلی سایت مهمونکده وارد نموده و دکمه جستجو با علامت   را بزنید. درغیر این صورت نام شهر مورد نظرتان را در همان بخش وارد نموده و جستجو را انجام دهید. در صفحه نخست سایت مهمونکده نیز دسته بندی هایی بر روی اقامتگاه های اجاره ای انجام شده است که می توانند به شما در یافتن اقامتگاه مناسب کمک نمایند. ازجمله دسته بندی براساس نوع اقامتگاه که شامل اجاره ویلا، اجاره اقامتگاه بوم گردی، اجاره سوئیت و آپارتمان و اجاره کلبه و ... می باشد. همچنین بعنوان لینک کوتاه، شهرهای محبوب و پرگردشگر مانند اصفهان، شیراز، تهران، مشهد، یزد، کیش و قشم و ... نیز قرار دارند. پس از زدن دکمه جستجو  ، به صفحه ی نمایش آگهی اقامتگاه ها هدایت می شوید که می توانید با استفاده از ابزارهای فیلتر بالای صفحه، با تعیین نوع اقامتگاه، تعداد اتاق خواب و غیره، نتایج را محدودتر و انتخاب اقامتگاه اجاره ای را ساده تر نمایید.چطور یک اقامتگاه را رزرو کنم؟

برای رزرو آنلاین اقامتگاه ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در مهمونکده شوید، سپس مقصد مورد نظر را در نوار جستجوی بالای صفحه وارد کنید و کلید جستجو   را بزنید. به صفحه نمایش آگهی اقامتگاه های اجاره ای هدایت می شوید که اطلاعات مربوط به تمام خانه ها، ویلاها، سوئیت ها و آپارتمان های اجاره ای موجود در مقصد مورد نظرتان قابل مشاهده هستند. بعد از مشخص شدن اقامتگاه مناسب با کمک ابزارهای فیلتر بالای صفحه، اطلاعات تکمیلی مثل تاریخ ورود و خروج، تعداد نفرات را مشخص نموده و سپس روی دکمه ارسال درخواست رزرو کلیک کنید. در ادامه درخواست رزرو شما مربوط به بازه تاریخی مشخص شده برای میزبان اقامتگاه ارسال می گردد و میزبان حداکثر طی 3 ساعت فرصت پاسخگویی به درخواست شما را دارد. درصورت مهیا بودن اقامتگاه در این بازه، میزبان درخواست شما را می پذیرد و شما با مراجعه به منوی کاربری خود در مهمونکده، در بخش "رزروهای من"، با انتخاب رزرو مورد نظر، با زدن دکمه پرداخت به درگاه پرداخت هدایت می شوید. توجه نمایید که شما طی 2 ساعت فرصت انجام پرداخت و قطعی کردن رزرو اقامتگاه خود را دارید و درصورت منقضی شدن این زمان، رزرو شما لغو شده و لازم است مجدداً درخواست رزرو خود را ثبت نمایید و منتظر پاسخ میزبان بمانید. درصورت انجام موفق پرداخت، رزرو شما برای اقامتگاه، به حالت قطعی در می آید.تائید یا رد شدن درخواست رزرو آنلاین اقامتگاه توسط میزبان، چه مدت زمان می برد؟

از زمان ثبت درخواست رزرو آنلاین اقامتگاه توسط شما، میزبان به مدت 3 ساعت فرصت تائید یا رد نمودن درخواست رزرو را دارد.پس از تائید شدن یک درخواست رزرو آنلاین اقامتگاه، چقدر فرصت پرداخت برای میهمان وجود دارد؟

پس از تائید درخواست رزرو توسط میزبان، پیامکی به شما ارسال می گردد و تائید امکان اجاره اقامتگاه به شما اطلاع رسانی می شود. از زمان تائید درخواست، شما به مدت 2 ساعت فرصت پرداخت و قطعی نمودن رزرو را دارید. در این مدت اقامتگاه به شخص دیگری اجاره داده نمی شود. اما درصورت منقضی شدن این 2 ساعت، رزرو شما بصورت خودکار لغو شده و لازم است درخواست رزرو جدیدی ثبت نمایید.به چه روشی می توانم هزینه رزرو آنلاین اقامتگاه را پرداخت کنم؟

پس از تائید درخواست رزرو توسط میزبان، شما می توانید با مراجعه به منوی کاربری خود در مهمونکده، وارد بخش "رزروهای من" شده و در آن بخش، رزرو اقامتگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با زدن دکمه پرداخت در صفحه، به درگاه پرداخت هدایت می شوید و می توانید پرداخت مبلغ رزرو اقامتگاه را انجام داده و رزرو خود را قطعی نمایید.اگر پس از تائید درخواست رزرو توسط میزبان، پرداخت را انجام ندهم چه می شود؟

پس از تائید درخواست رزرو آنلاین توسط میزبان، پیامکی به شما ارسال می گردد و تائید به شما اطلاع رسانی می شود. از زمان تائید درخواست، شما به مدت 2 ساعت فرصت پرداخت و قطعی نمودن رزرو را دارید. در این مدت اقامتگاه به شخص دیگری اجاره داده نمی شود. اما درصورت منقضی شدن این 2 ساعت، رزرو شما بصورت خودکار لغو شده و لازم است درخواست رزرو جدیدی ثبت نمایید.آیا می توانم پس از قطعی شدن رزرو و پرداخت مبلغ، رزرو را لغو کنم؟

لغو رزرو اقامتگاه پس از پرداخت و قطعی شدن رزرو، امکان پذیر است ولیکن بسته به ایام رزرو و مدت زمان باقی مانده به تاریخ شروع اجاره، مشمول جریمه های متفاوتی می شود. قوانین مربوط به لغو رزرو بصورت کامل در بخش "قوانین و مقررات" به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules توضیح داده شده است.چطور می توانم جهت دریافت کلید و تحویل اقامتگاه با میزبان تماس بگیرم؟

پس از پرداخت و قطعی شدن رزرو اقامتگاه، پیامک تائید اجاره اقامتگاه که حاوی شماره موبایل میزبان می باشد برای شما ارسال می گردد که می توانید جهت هماهنگی برای تحویل منزل از آن استفاده نمایید. درصورت عدم دریافت پیامک تائید پس از پرداخت مبلغ رزرو، با پشتیانی مهمونکده تماس بگیرید.آیا می توانیم بیشتر از ظرفیت تعیین شده در یک خانه میهمان داشته باشیم؟

ظرفیت مناسب و حداکثر ظرفیت مجاز هر اقامتگاه در آگهی مربوطه قید شده است، لیکن درصورت توافق با میزبان همراهی نفرات بیشتر ممکن است . (توجه فرمایید که حتماً پیش از آغاز سفر در این خصوص با میزبان توافق نمایید)در زمان تحویل اقامتگاه اجاره ای، چه مدارکی به همراه داشته باشیم؟

هر خانه، سوئیت یا ویلا اجاره ای و ... قوانین مشخصی دارد که در بخش "قوانین اقامتگاه" در هر آگهی ذکر شده اند. اما توصیه می شود همواره مدارک شناسایی و مدارک محرمیت خود را در زمان تحویل گیری یک منزل به همراه داشته باشید. همچنین سایر مدارک مورد نیاز اقامتگاه را چنان که گفته شد آماده نمایید.درصورت پاسخگو نبودن میزبان برای تحویل خانه اجاره ای، چه کنیم؟

در چنین شرایطی لطفاً در اسرع وقت با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید.اگر اقامتگاه آماده ی تحویل با آگهی تفاوت اساسی داشت، چه کنیم؟

درصورتی که به هنگام تحویل گرفتن خانه متوجه تفاوت های اساسی آن با مندرجات آگهی اجاره آنلاین خانه شدید، با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید و ادعای خود را با عکس توضیح دهید، درصورتی که صحت ادعای شما و وجود تفاوت های اساسی به تشخیص همکاران ما در واحد پشتیبانی، اقامتگاه جایگزینی به شما معرفی می گردد و اگر امکان جایگزین کردن منزل اجاره ای نباشد، تمام هزینه به میهمان عودت داده می شود. (توجه فرمایید در چنین شرایطی از تحویل گرفتن اقامتگاه از میزبان خودداری نمایید چراکه درصورت تحویل گرفتن و ساکن شدن در اقامتگاه، امکان مطرح نمودن این ادعا را نخواهید داشت) جهت اطلاع بیشتر و توضیحات کامل تر به بخش "قوانین و مقررات" به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules مراجعه نمایید.اگر در مدت اقامت، اقامتگاه اجاره ای دچار مشکل شد و ادامه اقامت ممکن نبود، چه کنیم؟

چنانچه در طول مدت اقامت، منزل دچار نقصی شود که ادامه اقامت میسر نباشد، لازم است در اسرع وقت و پیش از 6 ساعت از وقوع آن حادثه با پشتیانی مهمونکده تماس بگیرید و شرایط را به اطلاع همکاران ما برسانید. جهت اطلاع بیشتر و توضیحات کامل تر به بخش "قوانین و مقررات" به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules مراجعه نمایید.در صورت وجود مشکل نظافت در اقامتگاه اجاره شده، چه کنیم؟

تمامی آپارتمان ها، ویلاها و سوئیت های اجاره ای در زمان‌های مختلف در طول سال توسط کارشناسان کنترل کیفیت مهمونکده بررسی و اعتبارسنجی می‌شوند و اگر از نظر نظافت مورد تایید نباشند اقامتگاه اجاره ای غیرفعال می گردد. اما چنانچه به هنگام تحویل گرفتن خانه، مشکل نظافت به شدت وجود داشت و وضعیت اقامتگاه مطابق با تصاویر مندرج در آگهی نبود، پیش از تحویل گرفتن منزل با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید تا همکاران ما موضوع را بررسی نمایند. جهت اطلاع بیشتر و توضیحات کامل تر به بخش "قوانین و مقررات" به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules مراجعه نمایید.چه زمانی می توانم در مورد اقامتگاه نظر و امتیاز ثبت کنم؟

پس از تحویل گرفتن خانه، ویلا یا سوییت اجاره شده این امکان را خواهید داشت که وارد منوی کاربری خود در مهمونکده شوید، در بخش "رزرو های من" رزرو مورد نظر را انتخاب نموده و با زدن دکمه "ثبت امتیاز" امتیاز و نظر خود درباره اقامتگاه و نحوه میزبانی ثبت نمایید.در چه ساعاتی واحد پشتیبانی پاسخگوی سوالات کاربران است؟

پشتیبانی مهمونکده 24 ساعته خدمت رسانی میکند به این صورت که همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب پاسخگوی تماس های شما کاربران عزیز می باشد و در ساعاتی بجز این زمان ها نیز می توانید در منوی کاربری خود، با کلیک روی گزینه "پشتیبانی"، درخواست پشتیبانی خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت پیگیری نمایند.چطور می توانم تاریخچه رزروهای انجام شده را ببینم؟

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس منوی کاربری خود را که در بالای صفحه قرار دارد باز کنید. به بخش "رزروهای من" بروید و در آنجا کلیه اجاره اقامتگاه هایی که انجام شده و درخواست های رزرو خود را به همراه آخرین وضعیت هرکدام مشاهده نمایید.آیا با یک حساب کاربری یکسان می توانم هم میهمان و هم میزبان باشم؟

بله، شما می توانید با یک حساب کاربری و یک شماره موبایل ثبت نام نمایید و هم بعنوان میهمان، اقامتگاه اجاره نمایید و هم با طی نمودن مراحل ثبت اقامتگاه، در سامانه مهمونکده بعنوان میزبان نیز حضور داشته باشید. درصورت نیاز به را هنمایی بیشتر با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید.

پرسش های متداول میزبانان


چطور در سامانه مهمونکده ثبت نام کنم؟

در بالای تمامی صفحات دکمه ی "ثبت نام" وجود دارد. پس از کلیک بر روی آن، در صفحه ی باز شده، شماره موبایل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره موبایل، روی گزینه ثبت‌‌ نام بزنید؛ در این مرحله کد فعال سازی به شماره موبایلی که وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد و سپس وارد کردن نام و نام خانوادگی و رمز عبور دلخواه، ثبت نام شما تکمیل می‌شود.چطور وارد حساب کاربری خود شوم؟

پس از اینکه در سامانه ثبت نام کردید و مجدداً وارد سایت شدید، این بار به جای انتخاب دکمه ی ثبت نام، روی دکمه ی "ورود" بزنید. شماره موبایل و رمز عبوری که در مرحله ثبت نام انتخاب کرده‌اید را وارد نمایید تا وارد حساب کاربری خود شوید.درصورت فراموشی رمز عبور چه کنم؟

کافیست در صفحه ورود، پس از وارد کردن شماره موبایل خود، روی "فراموشی رمز عبور" کلیک نمایید تا کد بازیابی برایتان ارسال شود.چطور اطلاعات حساب کاربری ام را ویرایش کنم؟

ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و سپس منوی کاربری بالای صفحه را باز کنید. روی گزینه ی "مشاهده حساب کاربری" کلیک کنید. در صفحه ی باز شده، می توان اطلاعات حساب کاربری را ویرایش نمود و در پایان دکمه ی "ذخیره" را بزنید. اگر هم تصمیم به تغییر رمز عبور داشته باشید، کافیست روی دکمه ی "تغییر رمز عبور" کلیک کنید.چطور در مهمونکده میزبان شوم؟

کافیست در صفحه نخست سایت اجاره آنلاین اقامتگاه مهمونکده، روی دکمه "میزبان شوید" بالای صفحه کلیک کنید و مرحله به مرحله اطلاعات درخواست شده در مورد منزل اجاره ای مورد نظر را با دقت و صحت کامل وارد کنید. پس از اتمام مراحل ثبت توسط شما، اطلاعات وارد شده در اسرع وقت توسط همکاران ما در واحد کنترل بررسی می شوند و پس از تائید، خانه شما بر روی سامانه مهمونکده قرار خواهد گرفت و قابل اجاره و رزرو خواهد بود. درصورت نیاز به هرگونه راهنمایی درخصوص نحوه ثبت اقامتگاه خود با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید.آیا امکان ثبت چند اقامتگاه و خانه اجاره ای توسط یک میزبان وجود دارد؟

بله، میزبانان در مهمونکده می توانند چندین خانه برای اجاره کوتاه مدت ثبت کنند. اطلاعات مربوط به این اقامتگاه ها، در پنل میزبانی، در بخش "اقامتگاه های من" قرار دارند.آیا با یک حساب کاربری یکسان می توانم هم میهمان و هم میزبان باشم؟

بله، شما می توانید با یک حساب کاربری و یک شماره موبایل ثبت نام نمایید و هم بعنوان میهمان خانه،ویلا، سوییت و ... اجاره کنید و هم با طی نمودن مراحل ثبت اقامتگاه، در سامانه بعنوان میزبان نیز حضور داشته باشید. درصورت نیاز به را هنمایی بیشتر با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید.چه مدت پس از تکمیل و ثبت، اقامتگاه اجاره ای روی سایت نمایش داده می شود؟

پس از تکمیل اطلاعات درخواستی در مراحل ثبت اقامتگاه توسط میزبان، همکاران ما در اسرع وقت و تا پیش از 2 روز کاری، این اطلاعات را مورد بررسی قرار می دهند، در ادامه درصورت تکمیل و معتبر بودن این اطلاعات، آگهی مربوط به منزل اجاره ای شما بر روی سامانه قرار خواهد گرفت. درصورتی که مشکل یا نقصی در اطلاعات وجود داشته باشد، همکاران ما در واحد کنترل با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم در این خصوص انجام می شود.چطور تقویم اقامتگاهم را مدیریت کنم؟

همواره با مراجعه به پنل میزبانی خود در مهمونکده، در بخش "اقامتگاه های من"، با انتخاب اقامتگاه مورد نظر، می توانید مرحله "قیمت گذاری" را در نوار بالای صفحه انتخاب نمایید و به مرحله قیمت گذاری اقامتگاه بروید. در این بخش، طی سه مرحله قیمت گذاری مدیریت می شود.

1- قیمت گذاری کلی که بصورت کلی روزهای عادی، روزهای آخر هفته و روزهای تعطیل را تعیین قیمت می نماییم و این قیمت ها روی همه روزها اعمال می شوند

2- در این مرحله می توانیم این قیمت های گفته شده را برای هر ماه بسته به نظر خود تغییر دهید

3- در این مرحله می توانید از روی تقویم هر روزی که میخواهید را انتخاب کنید و همان روز مشخص را تغییر قیمت دهید

درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر و وجود سوال در این خصوص با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید.پس از دریافت درخواست رزرو آنلاین خانه چه کاری باید انجام دهم؟

زمانی که درخواست رزروی برای اقامتگاه شما ثبت می گردد، پیامکی برای شما ارسال می شود و به شما اطلاع رسانی میکند. با مراجعه به سامانه مهمونکده و وارد شدن به حساب کاربری خود، به پنل میزبانی وارد شوید و به بخش "رزروهای میزبان" بروید. در این قسمت،درخواست اجاره آنلاین جدید را مشاهده می کنید که می توانید این درخواست را تائید یا رد کنید.برای پاسخ به درخواست رزرو آنلاین منزل، چقدر فرصت دارم؟

میزبانان جهت پاسخ دهی (منظور تائید یا رد کردن درخواست رزرو است)، به مدت 3 ساعت از زمان ثبت درخواست اجاره خانه توسط میهمان فرصت دارند.درصورت بروز مشکل حاد و عدم امکان تحویل خانه اجاره شده به میهمان، چه کنم؟

درصورت بروز چنین مشکلی در اسرع وقت با پشتیبانی مهمونکده تماس بگیرید. جهت اطلاع بیشتر و توضیحات کامل تر به بخش "قوانین و مقررات" به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules مراجعه نمایید.در چه ساعاتی واحد پشتیبانی پاسخگوی مشکلات کاربران است؟

پشتیبانی مهمونکده بصورت 24 ساعته خدمت رسانی میکند به این صورت که همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب پاسخگوی تمای های شما کاربران عزیز می باشد و در ساعاتی بجز این زمان ها نیز می توانید در منوی کاربری خود، با کلیک روی گزینه "پشتیبانی"، درخواست پشتیبانی خود را ثبت نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت پیگیری نمایند.واریز مبلغ رزرو برای میزبان چگونه انجام می شود؟

واریز اجاره بها پس از پایان مدت اقامت میهمانان در هر رزرو، حداکثر پس از 2 روز کاری انجام می شوند.