قوانین و مقررات سامانه مهمونکده | مهمونکده

قوانین و مقررات سامانه مهمونکده

کاربر گرامی، لطفاً جهت استفاده بهینه از این سامانه و آگاهی از مسئولیت ها و حقوق قانونی خود، موارد زیر را بصورت کامل و به دقت مطالعه فرمایید.

توجه!

ثبت نام کاربران (میهمانان و میزبانان) در وب سایت مهمونکده به نشانی www.mehmoonkade.ir یا اپلیکیشن مهمونکده، به منزله پذیرش و قبول تمامی شرایط و ضوابط قید شده در این سند است. لذا ضروریست پیش از ثبت نام و استفاده از خدمات سامانه مهمونکده، این شرایط و ضوابط را با دقت مطالعه نمایید. حق هرگونه تجدیدنظر و بروزآوری ضوابط قید شده در این سند، همچنین عملکرد و محتوای سامانه مهمونکده از جمله کارمزد خدمات، در هر زمان و بدون اطلاع قبلی برای مهمونکده محفوظ است. لازم به ذکر است، ادامه ی فعالیت کاربر در این سامانه پس از هرگونه بروزآوری عملکرد و قوانین، به منزله موافقت و پذیرش آن تغییرات توسط کاربر می باشد. لذا خواهشمند است صفحه کنونی وب سایت به آدرس www.mehmoonkade.ir/Public/SiteRules را جهت مشاهده آخرین نسخه قوانین و مقررات سامانه مهمونکده، مشاهده و پیگیری نمایید.

تعاریف و اصطلاحات

1 - مهمونکده :

پلتفرم یا بستری جهت رزرو و اجاره آنلاین اقامتگاه بوده که تحت دامنه www.mehmoonkade.ir و اپلیکیشن مهمونکده، قابل دسترس است. این سامانه تنها یک بستر نرم افزاری ارتباطی میان میهمانان و میزبانان جهت توافق بر انجام یک اقامت کوتاه مدت بصورت آنلاین می باشد.

2 - شرکت :

ارائه دهنده ی سامانه مهمونکده می باشد. مالکیت پلتفرم و نام تجاری مهمونکده انحصاری و تحت مالکیت شرکت است.

3 - کاربر :

به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که در سایت یا اپلیکیشن مهمونکده، ثبت نام نماید.

4 - میهمان :

کاربری که پس از ثبت نام، اقدام به دریافت خدمات و رزرو اقامتگاه در سامانه مهمونکده می نماید.

5 - میزبان :

کاربری که با اراده خود پس از ثبت نام در سامانه مهمونکده و ایجاد حساب کاربری، تحت مقررات قید شده در این سند، اقدام به اجاره دهی کوتاه مدت اقامتگاه خود از طریق سامانه مهمونکده می نماید. میزبان می تواند مالک اقامتگاه یا نماینده مالک باشد. درصورتیکه میزبان مالک اقامتگاه نباشد، لازم است از مالک تائیدیه یا وکالتنامه رسمی دریافت نموده و طی مراحل ثبت اقامتگاه خود در سامانه، بارگذاری و ارسال نماید.

6 - اقامتگاه :

عبارت است از انواع مکان ها و منازل خصوصی که توسط میزبانان با رعایت شرایط و ضوابط مقرر در این سند، جهت اقامت حداقل یک شب، در سامانه مهمونکده ثبت، تائید، رزرو و اجاره می شوند.

7 - رزرو اقامتگاه :

به انجام فرایند ثبت درخواست اجاره اقامتگاه در بازه زمانی معین توسط میهمان، سپس تائید این درخواست توسط میزبان و در نهایت، پرداخت وجه الاجاره بصورت کامل توسط میهمان اطلاق می گردد. رزرو، به منزله ی یک مجوز رسمی و مورد تائید میزبان، جهت ورود و اجاره اقامتگاه در بازه ی معین شده، توسط میهمان است.

7 - روزهای اوج سفر ( ایام پیک) :

شامل ایام نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات 22 بهمن، اعیاد فطر، غدیر و قربان و بطورکلی روزهایی از تقویم که در آن دو یا چند روز تعطیل متوالی وجود دارد و همچنین شامل روزهایی که مابین دو تعطیلی قرار گرفته اند ( بین التعطیلی) می باشد.

موضوع فعالیت سامانه مهمونکده

فعالیت سامانه مهمونکده درجهت بازاریابی مناسب برای اقامتگاه های ثبت شده در سامانه، از طریق نمایش و ارائه مشخصات آنها، جهت انجام رزروهای موفق مطابق قانون تجارت الکترونیک می باشد.

مقررات حساب کاربری

- بمنظور استفاده از خدمات سامانه مهمونکده، نظیر رزرو نمودن یا اجاره دهی اقامتگاه، کاربر سامانه لازم است ابتدا در سامانه ثبت نام نموده سپس با تکمیل اطلاعات کاربری درخواست شده، به عضویت سامانه مهمونکده درآید. سپس یک حساب کاربری مختص همان کاربر ایجاد شده و بمنظور انجام امور مربوطه، در اختیار وی قرار میگیرد.

- تنها افراد با بیش از 18 سال سن و واجد اهلیت قانونی، مجاز به ایجاد حساب کاربری در سامانه مهمونکده می باشند.

- کاربر می پذیرد که اطلاعات درخواستی در حساب کاربری را بصورت صحیح و بروز وارد نماید و چنانچه عدم صحت اطلاعات وارد شده، کشف گردد، مهمونکده مجاز به مسدود نمودن حساب کاربری مربوطه بوده و کلیه مسئولیت ناشی از این موضوع بر عهده ی شخص کاربر می باشد.

- مسئولیت کلیه فعالیت های انجام گرفته از طریق حساب کاربری اشخاص در سامانه مهمونکده، یا سایر خدمات مرتبط با این سامانه، برعهده شخص کاربر می باشد.

- مسئولیت حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور بر عهده کاربر است. درصورت سرقت یا گم شدن این اطلاعات، کاربر موظف است در اسرع وقت به پشتیبانی مهمونکده اطلاع دهد و بدیهی است تا زمانی که اطلاع رسانی انجام نشده باشد، مسئولیت کلیه فعالیت های صورت گرفته از طریق حساب کاربری متوجه شخص کاربر خواهد بود.

- هر شخص تنها می تواند یک حساب کاربری به عنوان میهمان یا میزبان یا هردو بصورت همزمان، در سامانه مهمونکده داشته باشد. (یک شخص با یک حساب کاربری هم میتواند بصورت همزمان میهمان باشد و در سامانه رزرو انجام دهد و هم میتواند میزبان بوده و به پنل میزبانی دسترسی داشته باشد.)

مقررات عمومی سامانه مهمونکده

- کلیه دارایی فکری درخصوص سامانه مهمونکده منحصراً و بدون هیچ گونه قید و شرطی در مالکیت شرکت بوده و حق انحصاری بهره برداری از آن متعلق به شرکت است. هرگونه نقض این مالکیت دارای پیگرد حقوقی و کیفری می باشد.

- کاربر می پذیرد که مهمونکده، ارائه دهنده ی خدمات اقامتی و مالک هیچ اقامتگاهی نبوده و تنها یک بستر نرم افزاری تسهیل کننده ارتباط مستقیم میان میهمانان و میزبانان، بمنظور انجام توافقی جهت اقامت کوتاه مدت میهمان در اقامتگاه میزبان می باشد. مهمونکده به هیچ عنوان مالک، متصدی یا نماینده ی هیچ اقامتگاهی که در سامانه توسط میزبانان ثبت گردیده است، نبوده و همچنین دخالتی در مدیریت و اداره این اقامتگاه ها ندارد.

- چنانچه مهمونکده به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر در سامانه، اعم از میهمانان و میزبانان، برای شرکت و سایر کاربران مخرب و نامطلوب است، اجازه حذف بی قید و شرط حساب کاربری مربوطه را دارد.

- سامانه مهمونکده بدینوسیله خود را از قبول هرگونه مسئولیت و غرامتی درخصوص اقامتگاه ها، میزبانان، میهمانان، خدمات ارائه شده، صداقت، اعتماد و غیره مبرا می نماید.

- کلیه فرایندهای خرید و پرداخت وجه در سامانه مهمونکده، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقباً کاربران این سامانه نیز موظف به رعایت این قوانین می باشند.

- درصورت مشاهده هرگونه تخلف کاربر از مقررات قید شده در این سند، عدم پایبندی به قوانین جمهوری اسلامی ایران و سوء استفاده از حساب کاربری جهت تخلف، ارتکاب جرم و ایجاد هرگونه خلل در عملکرد سامانه مهمونکده، حساب کاربری شخص متخلف مسدود شده و حق شرکت جهت پیگیری قانونی تخلفات محفوظ است.

- کاربر می پذیرد، تمامی پرسنل، مدیران و نمایندگان کسب و کار مهمونکده را از هرگونه ادعا، مسئولیت و تعهد در قبال هرگونه خسارت و ضرر و زیان مالی، جانی و جسمی ناشی از استفاده کاربر از خدمات سامانه و در تعامل با سایر کاربران، مبرا بدارد و طرح هرگونه ادعا و شکایتی در این رابطه مردود خواهد بود.

- کلیه کاربران اعم از میهمانان و میزبانان متعهد می گردند که پس از اتمام سفر از هیچ یک از اطلاعات بدست آمده در نتیجه ی استفاده از خدمات مهمونکده در رابطه با میهمانان یا میزبانان، استفاده نکنند. نگهداری اطلاعات تماس و آدرس بمنظور استفاده بعدی مغایر قوانین مهمونکده خواهد بود.

- درصورتی که در ارائه خدمات، بدلیل شرایط فورس ماژور (سیل، زلزله، بلایای طبیعی و ..) خللی وارد شود، مسئولیتی متوجه مهمونکده و شرکت نخواهد بود.

- درصورتیکه در مدت زمان اقامت میهمان در یک اقامتگاه، عملی یا اتفاقی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین مدنی کشور (شامل ارتکاب هرگونه جرم یا خسارت به اموال میزبان) رخ دهد، مسئولیت آن تخلف یا رخداد کاملاً متوجه شخص مرتکب شونده می باشد و سامانه مهمونکده و شرکت هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرایم صورت گرفته ندارند.

- احراز هویت میهمانان و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه ها و توسط میزبانان، براساس قوانین و شئونات اسلامی است. لذا میزبانان درصورت عدم احراز شرایط محرمیت، اختیار ممانعت از ورود میهمانان را خواهند داشت و مهمونکده مسئولیتی در این خصوص ندارد.

- درصورتیکه حین اقامت میهمان در اقامتگاه، رفتاری نامناسب، خشونت، دزدی و ... توسط هریک از میهمانان یا میزبانان انجام گیرد، ابتدا سریعاً به پلیس اطلاع داده و سپس پشتیبانی مهمونکده را مطلع نمایید. در چنین شرایطی مهمونکده همکاری لازم را خواهد داشت اما مسئولیتی جهت اقدام علیه آن افراد نخواهد داشت و لازم است کلیه موارد جهت رسیدگی، به پلیس و مراجع قانونی ارجاع گردد.

- قیمت گذاری اقامتگاه ها جهت اجاره کاملاً منطبق بر نظر و تصمیم میزبانان می باشد.

- کاربر هیچ گونه اجازه ای درخصوص تلاش جهت استخراج کدهای نرم افزاری سامانه مهمونکده یا فعالیت های اینچنینی ندارد و درصورت کشف چنین فعالیت هایی، این اقدامات بصورت قانونی پیگیری خواهد شد.

- در سامانه مهمونکده، هر رزرو بمنزله ی یک قرارداد مستقل میان میهمانان و میزبانان می باشد که مهمونکده بر رفتار هیچ یک از طرفین این قرارداد کنترلی نداشته و در قبال آن مسئولیتی ندارد. لذا مسئولیت سامانه مهمونکده و شرکت صرفاً محدود است به ارائه خدمات نرم افزاری و هیچ نوع مسئولیت دیگری را نمی پذیرد.

- مهمونکده هیچ گونه مسئولیتی در قبال ارتباطات و تعاملات کاربران با یکدیگر یا افرادی که استفاده از این سامانه مسبب آشنایی آنها بوده است، ندارد.

- هرگونه پرداخت وجه خارج از سامانه مهمونکده، مابین میهمان و میزبان، تخلف از قوانین سایت محسوب شده و مهمونکده در قبال آن مسئولیتی ندارد.

- نظرات کاربران (میهمانان و میزبانان) درخصوص اقامتگاه ها، پیش از انتشار توسط واحد کنترل مهمونکده بررسی می گردند و درصورت نامناسب بودن عبارات بکار رفته بنابر تشخیص این واحد، مهمونکده مجاز به عدم انتشار آن نظر می باشد.

- کاربر می پذیرد که کدهای هدیه و تخفیف که سامانه مهمونکده به وی تخصیص می دهد، صرفاً جهت استفاده از خدمات مهمونکده بوده و امکان دریافت نقدی این وجه را ندارد.

قوانین رزرو و لغو رزرو

- میهمان می پذیرد که پیش از پرداخت و نهایی شدن رزرو، قوانین لغو رزرو موجود در این سند را مطالعه و قبول می نماید.

- رزرو نهایی شده به میهمانی تعلق دارد که مشخصاتش در مراحل ثبت رزرو سامانه، ثبت شده است و این رزرو قابل انتقال به غیر نمی باشد.

- میهمان متعهد می شود که در زمان های تعیین شده در رزرو نهایی، اقامتگاه را تحویل گرفته و به همان صورت به میزبان تحویل دهد.

- ساعت ورود و خروج هر اقامتگاه مطابق آنچه در آگهی اقامتگاه درج شده، می باشد و میهمان و میزبان ملزم به رعایت این زمان ها می باشند. (در صورت عدم درج این زمان ها در آگهی، ساعت ورود 14 و ساعت خروج 12 در نظر گرفته می شود)

- درصورت بروز هرگونه خطا در درج نرخ اجاره بهای یک اقامتگاه، حق لفو رزرو میهمان و بازگردانی وجه پرداخت شده به وی، بدون پرداخت هیچ خسارتی برای مهمونکده محفوظ است.

- درصورت ثبت درخواست لغو رزرو توسط میهمان، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین لغو رزرو سایت، به حساب یا کارت بانکی ثبت شده در حساب کاربری میهمان واریز می گردد. تمامی تلاش مهمونکده بر عودت هرچه سریع تر مبلغ به میهمان است، لیکن ممکن است بنابر شرایط، انجام این فرایند تا 72 ساعت به طول بیانجامد.

- درصورت بروز شرایط فورس ماژور مانند وقوع بلایای طبیعی، سیل، زلزله و ...، در شهر مقصد که منجر به عدم امکان سفر و اقامت در آن شهر گردد، رزرو توسط مهمونکده لغو و وجه رزرو تماماً به میهمان بازپرداخت می گردد. همچنین در شرایط مذکور، مسئولیتی در قبال لغو رزرو متوجه میزبان و سامانه مهمونکده نمی باشد.

- پس از نهایی شدن یک رزرو، درصورت عدم تحویل اقامتگاه رزرو شده به میهمان به هر دلیل، تمامی مبلغ دریافتی توسط سایت به میهمان بازپرداخت شده و مهمونکده تلاش می کند اقامتگاه جایگزینی جهت جلب رضایت میهمان به وی معرفی نماید، لیکن مسئولیتی در این خصوص برعهده ی مهمونکده نیست.

- میهمان متعهد است کلیه مدارک ازجمله کارت شناسایی، سند محرمیت و ... که الزام ارائه آنها در قوانین اقامتگاه ذکر شده است را به میزبان ارائه دهد و در غیر این صورت تمامی مسئولیت ناشی از عدم تحویل اقامتگاه توسط میزبان و لغو رزرو برعهده ی میهمان می باشد.

- چنانچه در مدت زمان اقامت میهمان در اقامتگاه، اقامتگاه دچار مشکلی اساسی گردد که ادامه ی اقامت میهمان در آنجا میسر نباشد (مانند قطعی سیستم گرمایشی یا سرمایشی در شرایط خارج از تحمل) میهمان حداکثر تا 6 ساعت پس از رخداد، موضوع را به پشتیبانی مهمونکده گزارش و درخواست لغو رزرو نماید. پشتیبانی پس از بررسی شرایط، درصورت تائید، هزینه شب های سپری نشده را به میهمان عودت می دهد و مهمونکده تلاش خود را جهت معرفی اقامتگاه جایگزین جهت جلب رضایت میهمان می نماید. (توجه شود که مهلت اعلام مشکل به پشتیبانی مهمونکده، از زمان بروز تنها 6 ساعت می باشد)

- توجه شود اگر حتی یک روز از روزهای موجود در بازه ی تاریخی رزرو شده، جزو ایام پیک یا ایام نوروز باشد، به هنگام لغو رزرو، قوانین لغو روزهای پیک یا نوروز شامل حال میهمان خواهد شد.

- زمانی که میهمان رزرو خود را لغو می نماید، این ریسک برای اقامتگاه وجود دارد که در زمان باقی مانده تا تاریخ مورد نظر، نتواند اقامتگاه را به اجاره رساند، لذا بمنظور جلوگیری از تضییغ حق میزبان، بسته به بازه ی زمانی رزرو و تعطیلات موجود در آن بازه، همچنین مدت زمان باقی مانده از تاریخ لغو تا تاریخ شروع رزرو، مبلغی به عنوان جریمه از میهمان کسر می گردد. مبلغ رزرو پس از کسر مبلغ جریمه مطابق قوانین لغو رزرو که در ادامه بیان می شود، حداکثر تا 72 ساعت بعد به میهمان عودت داده می شود.

- جزئیات قوانین لغو رزرو به شرح زیر می باشد :

قوانین لغو رزرو در ایام نوروز (از 25 اسفند ماه تا 13 فروردین ماه) :

- اگر زمان لغو رزرو قبل از تاریخ 15 اسفند باشد، 10 درصد از مبلغ رزرو بعنوان جریمه کسر و الباقی مبلغ عودت داده می شود.

- اگر زمان لغو رزرو بعد از تاریخ 15 اسفند باشد، هیچ مبلغی از رزرو قابل عودت به میهمان نمی باشد.

قوانین لغو رزرو در ایام پیک :

- اگر فاصله زمانی لغو رزرو تا تاریخ شروع رزرو، بیشتر از 120 ساعت باشد، 10 درصد از مبلغ رزرو بعنوان جریمه کسر و الباقی مبلغ به میهمان عودت می شود.

- اگر فاصله زمانی لغو رزرو تا تاریخ شروع رزرو، کمتر از 120 ساعت باشد، مبلغ شب اول بعنوان جریمه کسر و الباقی مبلغ به میهمان عودت می شود.

قوانین لغو رزرو در ایام عادی :

- اگر فاصله زمانی لغو رزرو تا تاریخ شروع رزرو، بیشتر از 72 ساعت باشد، 10 درصد از مبلغ رزرو بعنوان جریمه کسر و الباقی مبلغ به میهمان عودت می شود.

- اگر فاصله زمانی لغو رزرو تا تاریخ شروع رزرو، کمتر از 72 ساعت باشد، مبلغ شب اول بعنوان جریمه کسر و الباقی مبلغ به میهمان عودت می شود.

مقررات ویژه ی میهمانان در سامانه مهمونکده

- میهمان می پذیرد که به قوانین اقامتگاه رزرو شده پایبند باشد و کلیه مسئولیت نقض این قوانین توسط میهمان (مانند عدم رعایت حداکثر نفرات مجاز میهمان، ورود حیوانات خانگی، برگزاری مجالس و ...)، برعهده ی شخص میهمان بوده و مهمونکده در این خصوص مسئولیتی ندارد.

- میهمان متعهد می شودنسبت به حفظ و نگهداری اقامتگاه تحویل شده، اعم از ساختمان و اجزای اقامتگاه و کلیه لوازم و متعلقات آن کوشا بوده و درصورت بروز عمدی یا غیرعمدی هرگونه خسارت به اقامتگاه، کلیه مسئولیت خسارات وارد شده را برعهده گیرد و درخصوص نحوه جبران خسارت با میزبان توافق نماید.

- میهمان متعهد می شود که از انجام هرگونه توافقمستقیم با میزبان و خارح از محدوده اطلاعات رزرو در مهمونکده، شامل انجام پرداخت مستقیم و خارج از رویه ی پرداختی سایت به میزبان یا تمدید مدت اقامت خارج از سامانه مهمونکده، خودداری نماید و درصورت دریافت درخواست هایی اینچنینی از جانب میزبان، موضوع را با پشتیبانی مهمونکده مطرح نماید. لازم به ذکر است درصورت بروز رخدادهای اینچنینی، مهمونکده ضمن محفوظ نگاه داشتن حق خود جهت اقدامات قانونی، در قبال مشکلات بوجود آمده ناشی از این توافقات میهمان و میزبان، مسئولیتی برعهده ندارد. مهمونکده تنها مسئول پیگیری تراکنش های صورت گرفته از طریق وب سایت، اپلیکیشن یا درگاه پرداخت مهمونکده می باشد.

- مهمونکده تنها درصورتی بازگشت کامل وجه رزرو به میهمان را ضمانت می کند که میهمان قبل از تحویل گرفتن و اقامتگاه و اقامت در آن محل، با رؤیت وجود اختلاف فاحش و عدم تطابق تصاویر و امکانات ذکر شده در آگهی مربوطه با اقامتگاه آماده ی تحویل، مشکل را بلافاصله به پشتیبانی مهمونکده گزارش نماید و این مشکل را با ارسال عکس به اثبات رساند. چنانچه میهمان، اقامتگاه را تحویل بگیرد، پس از تحویل گرفتن، حق هیچ گونه ادعایی درخصوص عدم تطابق مندرجات آگهی با واقعیت را نداشته و مهمونکده در این خصوص مسئولیتی بر عهده ندارد.

- در خصوص شرایط عنوان شده در بند قبل، لازم به ذکر است تشخیص وجود عدم تطابق مندرجات آگهی ازجمله عکس ها، با واقعیت، برعهده ی پشتیبانی مهمونکده بوده و تغییرات جزئی در دکوراسیون اقامتگاه ازجمله نحوه چیدمان اثاثیه، رنگ اثاثیه و مواردیاز این قبیل، بعنوان عدم تطابق با واقعیت پذیرفته نمی شوند.

- درصورت وقوع شرایط پیش بینی نشده برای میزبان و عدم امکان تحویل اقامتگاه به میهمان، میهمان می تواند طی تماس با پشتیبانی مهمونکده، بازگشت کامل وجه رزرو را خواستار شود و پشتیبانی مهمونکده پس از حصول اطمینان از صحت موضوع، وجه را بصورت کامل به میهمان عودت می دهد. همچنین مهمونکده تلاش می کند در چنین شرایطی بمنظور جلب رضایت میهمان، در اسرع وقت اقامتگاه جایگزینی به وی معرفی نماید اما درخصوص اسکان میهمان در اقامتگاه دیگر مسئولیتی بر عهده ندارد.

- در کلیه موارد ذکر شده در چند بند قبل، حداکثر مسئولیت سامانه مهمونکده محدود به عودت تمام یا بخشی از وجه رزرو (حسب مورد) به میهمان می باشد و مهمونکده هیچ گونه تکلیفی درخصوص پرداخت خسارت به میهمان نخواهد داشت، گرچه در چنین شرایطی، همکاری مقتضی جهت جایگزینی اقامتگاه و تلاش برای رفع مشکل خواهد شد.

- پس از انجام رزرو اقامتگاه و در موعد تحویل به میهمان، تعاملات میزبان و میهمان شامل اخذ کارت شناسایی، مدارک محرمیت و غیره صرفاً برعهده میزبان بوده و مهمونکده در این خصوص مسئولیت و دخالتی ندارد.

- مسئولیت نگهداری لوازم میهمان متوجه شخص اوست و درصورتی که پس از تحویل و خروج از اقامتگاه متوجه جاماندن لوازمش در اقامتگاه گردد، خودش مسئول پیگیری آن از میزبان می باشد و مهمونکده در خصوص آن مسئولیتی ندارد، گرچه در چنین شرایطی تلاش خود جهت همکاری با میهمان را انجام خواهد داد.

- درصورت درخواست خدمات اضافی توسط میهمان از میزبان از قبیل: حمل و نقل، سرو غذا، گشت شهری و محلی و ...، هزینه این خدمان بصورت مجزاو مطابق توافق میهمان و میزبان و بصورت مستقیم به میزبان پرداخت می گردد و مهمونکده هیچگونه دخالت و مسئولیتی درقبال شکایات و نارضایتی طرفین نخواهد داشت.

- میزبان متعهد می شود که درصورت عدم مراجعه میهمان به اقامتگاه در تاریخ شروع رزرو، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای میهمان خالی خواهد ماند و حق وی در این خصوص محفوظ است. همچنین میهمان نیز می پذیرد که در این شرایط هیچ مبلغی به وی عودت نمی گردد (درصورت ثبت لغو رزرو توسز میهمان، مطابق قوانین لغو رزرو سایت، تصمیم گیری خواهد شد).

- درصورتی که حین اقامت میهمان در اقامتگاه، رفتاری نامناسب، خشونت، دزدی و ... توسط هریک از میهمانان یا میزبانان انجام گیرد، ابتدا سریعاً به پلیس اطلاع داده و سپس پشتیبانی مهمونکده را مطلع نمایید. درچنین شرایطی مهمونکده همکاری لازم را خواهد داشت اما مسئولیتی جهت اقدام علیه آن افراد نخواهد داشت و لازم است کلیه موارد جهت رسیدگی، به پلیس و مراجع قانونی ارجاع شود.

مقررات ویژه ی میزبانان در سامانه مهمونکده

- میزبان تعهد می نماید که جهت ثبت و تائید اقامتگاه، مدارک هویتی و مدارکی مبنی بر مالکیت یا مجوز رسمی از مالک جهت اجاره کوتاه مدت و تصاویر قبض آب و برق و ... را برابر با واقعیت در سایت مهمونکده بارگذاری نماید و هرگونه عدم صداقت و جعل مدارک تخلف بوده و مسئولیت کامل آن برعهده میزبان است و دارای پیگرد قانونی می باشد.

- میزبان باید تمامی تصاویر و اطلاعات مربوط به اقامتگاه خود را بصورت کامل و به نحوی که منجر به ابهام و مغایرت برای میهمان نشود در سامانه ثبت نماید. درصورت وجود اختلاف فاحش اطلاعات مندرج در آگهی با واقعیت و گزارش آن توسط میهمان، رزرو بنابر تشخیص پشتیبانی مهمونکده لغو و مهمونکده مسئولیتی درقبال خسارت پیش آمده ندارد و تکرار این خطا منجر به قطع همکاری با میزبان می گردد.

- کاربران مطابق قوانین سایت، امکان بارگذاری عکس، متن و فایل های مورد نیاز سامانه را دارا می باشند و مالکیت این محتوای بارگذاری شده متعلق به کاربران بوده، لیکن با ثبت این اطلاعات در سامانه مهمونکده، کاربران این حق را به شرکت می دهند که این اطلاعات را با فرمت و شکل مورد نظرش، در کانال های ارتباطی مهمونکده نشر دهد یا به اشخاص دیگر منتقل نماید.

- درصورتی که میزبان، نماینده ی مالک بوده و خودش مالک اقامتگاه نباشد، لازم است مجوز یا وکالت نامه ای از مالک در سامانه بارگذاری نماید، در غیر اینصورت اقامتگاه تائید نخواهد شد.

- میزبان موظف به اخذ مجوزهای فعالیتی لازم از مراجع ذیربط برای اقامتگاه خود می باشد و درصورت تخلف میزبان در این زمینه، مسئولیت تخلف با میزبان است و مهمونکده مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

- میزبان متعهد می شود شماره تماسی را در حساب کاربری خود به مهمونکده اعلام نماید که همواره امکان پاسخگویی به آن را دارد و به تمامی تماس ها و پیامک های دریافتی از مهمونکده به موقع پاسخ دهد.

- هرگونه پرداخت وجه خارج از سامانه مهمونکده، مابین میهمان و میزبان، تخلف از قوانین سایت محسوب شده و مهمونکده درقبال آن مسئولیتی ندارد.

- پس از انجام رزرو اقامتگاه و موعد تحویل به میهمان، تعاملات میزبان و میهمان شامل اخذ کارت شناسایی، مدارک محرمیت و غیره صرفاً برعهده میزبان بوده و مهمونکده در این خصوص مسئولیت و دخالتی ندارد.

- پس از انجام رزرو، تحویل گیری مدارک شناسایی، محرمیت و ... از میهمان برعهده میزبان بوده و مهمونکده در این خصوص مسئولیتی ندارد.

- احراز هویت میهمان به هنگام تحویل اقامتگاه برعهده ی میزبان می باشد و لازم است کلیه مدارک مورد نیاز جهت ارائه توسط میهمان، در مراحل ثبت اقامتگاه در بخش قوانین اقامتگاه ذکر شود تا میهمان به هنگام مراجعه به اقامتگاه، آن مدارک را به همراه داشته باشد.

- میزبان متعهد می شود که درصورت درخواست تمدید رزرو اقامتگاه از جانب میهمان،این فرایند تنها از طریق سامانه مهمونکده انجام پذیرد و تعامل مستقیم وی با میهمان جهت تمدید رزرو، تخلف قلمداد می گردد.

- انجام نظافت اقامتگاه پیش از ورود و پس از خروج میهمان برعهده میزبان می باشد.

- میزبان مکلف است اقامتگاه را بصورت نظافت شده و تمیز به میهمان تحویل دهد و درصورت تماس میهمان با پشتیبانی مهمونکده مبنی بر عدم رضایت وی از نظافت اقامتگاه پیش از تحویل، براساس مقایسه تصاویر آگهی و واقعیت تصمیم گیری شده و اگر موضوع صحت داشته باشد، رزرو لغو شده و وجه رزرو به میهمان بازپرداخت می گردد و البته از امتیاز میزبان خواهد کاست و تکرار این مساله منجر به قطع همکاری با میزبان خواهد شد.

- مسئولیت بررسی اقامتگاه به هنگام خروج میهمان کاملاً برعهده ی میزبان بوده و درصورت بروز خسارات احتمالی، مهمونکده مسئولیتی در این خصوص نداشته و شخص میزبان درصورت عدم توافق با میهمان درخصوص نحوه جبران خسارت وارده، باید موضوع را از مراجع قضایی پیگیری نماید.

- درصورت بروز هرگونه تغییر در اطلاعات حساب بانکی میزبان، ایت موضوع باید در سایت بروزرسانی گردد و بصورت کتبی به ایمیل مهمونکده به آدرس mehmoonkade@gmail.com اعلام گردد. درصورت عدم اطلاع رسانی تغییرات توسط میزبان، مهمونکده در این خصوص مسئولیتی ندارد.

- میزبان متعهد می گردد که درصورت عدم مراجعه میهمان به اقامتگاه در مدت زمان رزرو شده، اقامتگاه تا پایان زمان رزرو، خالی خواهد ماند.

- میزبان متعهد می گردد که اقامتگاه رزرو شده برای میهمان را در بازه ی تاریخی رزرو، تحت هیچ قالبی از اجاره، در اختیار میهمان دیگری نخواهد گذاشت.

- مسئولیت رعایت کلیه قوانین و مقررات جاری کشوری درخصوص اجاره اقامتگاه ها، نظیر تهیه ملزومات و استانداردهای ایمنی اقامتگاه، مالیات و عوارض و کسب مجوزهای لازم از نهادهای ذیربط مطابق قوانین کشوری، برعهده ی میزبان بوده و سامانه مهمونکده و شرکت در این خصوص هیچگونه مسئولیتی ندارند.

- مبلغ کارمزد مهمونکده، درحال حاضر معادل 8 درصد از کل صورتحساب رزرو انجام شده می باشد. لازم به ذکر است، حق تغییر درصد کارمزد رزرو در آینده، برای مهمونکده محفوظ می باشد. مبلغ قابل پرداخت به میزبان، معادل مبلغ کل اجاره بها منهای مبلغ کارمزد مهمونکده می باشد.

- واریز وجه اجاره بهای رزرو، پس از کسر کارمزد مهمونکده مطابق آنچه در بند قبل شرح داده شد، پس از سپری شدن حداقل یک روز از تاریخ شروع رزرو میهمان، به حساب میزبان واریز می گردد.

- مهمونکده با برنامه های دوره ای آموزشی به میزبانان، درجهت افزایش کیفیت ارائه خدمات به میهمانان تلاش می نماید. میزبانان می توانند با بهره گیری از این آموزش ها، امتیاز میزبانی خود را بصورت قابل توجهی بهبود بخشند که منجر به ارتقاء درآمد آنان نیز خواهد شد. فلذا میزبان متعهد می شود که در جهت انجام آموزش های ارائه شده توسط مهمونکده، کمال همکاری را مبذول دارد و نکات آموزش داده شده را پیاده سازی نماید.

- قرارداد همکاری میزبان با مهمونکده، از زمان انعقاد تا زمان اعلام فسخ از جانب هریک از طرفین اعتبار دارد. هریک از طرفین می تواند با اعلام به طرفمقابل، قرارداد را فسخ نماید. فسخ قرارداد توسط میزبان باید بصورت کتبی و با ارسال ایمیل به آدرس mehmoonkade@gmail.com صورت گیرد. پس از اعلام فسخ، طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام دهند.

مهمونکده می تواند بنابر تشخیص خود یا در پی تخلف و تخطی میزبان، از قوانین قید شده در این شند، با اخطار قبلی یا بدون اخطار قبلی، دسترسی میزبان به پنل میزبانی را مسدود نموده و کلیه حقوق و امتیازات میزبان در سامانه مهمونکده معلق می گردند و حق مهمونکده برای عدم پذیرش درخواست مجدد همکاری میزبان محفوظ است.

درصورتی که درخصوص هریک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هریک از مقررات کشور، در رابطه با اجاره اقامتگاه، مسئولیتی بر مهمونکده و شرکت تحمیل گردد، میزبان متعهد می گردد که کلیه خسارات مادی و معنوی وارد شده بر کسب و کار مهمونکده را جبران نماید.

- میزبان می پذیرد که قیمت درج شده در سامانه مهمونکده برای هر روز اقامتگاه، قیمت نهایی بوده و میزبان حق مطالبه هیچ گونه هزینه ی دیگری اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و ... را از میهمان ندارد و تخلف از قوانین مهمونکده به شمار می آید و درصورت کشف چنین موردی، مهمونکده مجاز به حذف حساب کاربری میزبان و قطع همکاری می باشد.

- میزبان متعهد می شود که درصورت عدم مراجعه میهمان به اقامتگاه در تاریخ شروع رزرو، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای میهمان خالی خواهد ماند و حق وی محفوظ است.

- الزامی است میزبان شماره حساب یا شماره کارتی را جهت دریافت وجه اجاره در حساب کاربری خود وارد کند که به نام خودمیزبان باشد، درغیر اینصورت تا زمان اصلاح اطلاعات، وجهی برای وی واریز نمی شود و وجه نزد مهمونکده به امانت خواهد ماند.